جنرال استیل
021-55412302 | 09122063004
صفحه اصلیدرباره ماتماس
پیچ و مهره جنرال استیل

پیچ متری استیل که در قطرهای مختلف میلیمتری و در طول های مختلف تا 3 متر تولید میشوند معمولا از استنلس استیل گرید 304 تولید میشوند. از پیچ متری استیل به جهت مقاومت مناسبی که در برابر رطوبت دارد در اتصالات کانالهای دیواری و همچنین در صنایع آب و فاضلاب استفاده بسیاری میشود. قطر های مختلف پیچ متری استیل از 5 میلیمتر به بالا با دو نوع دنده میلیمتری و دنده کبریتی تولید و عرضه میشوند. پیچ متری استیل دنده کبریتی دارای لبه های گوشت دار بر روی دنده بوده و طول گام بلند تری دارند. پیچ متری استیل طبق استاندارد DIN975 با گرداندن مفتول استنلس استیل بین فک های دنده دار متحرک و ایجاد دنده و شیار بر اثر نیروی فشاری تولید شده اند. پیچ متری استیل در سایز های مختلفی از M5 تا M24 موجود می باشد. هرچه قطر پیچ متری استیل بالا تر میرود توان تولید آن با طول بیشتر نیز بالا میرود چرا که بر اثر گرداندن پیچ متری استیل با سایز بالاتر و طول بالاتر بین دو فک برای عملیات دنده زنی لنگر کمتری ایجاد شده و پیچ تاب بر نمی دارد.

پیچ متری استیل

مزایا و گرید های پیچ متری استیل

پیچ متری استیل معمولا به سبب مقاومت محیطی در برابر اکسید شدن حاصل از رطوبت مورد استفاده زیادی قرار می گیرد. پیچ متری استیل که معمولا از گرید G304 استنلس استیل تولید میشود با قرار گرفتن در محیط های نم دار بالاخص در تاسیسات ساختمانهها، داکت ها و دیواره های داخلی فضا ها که در ارتباط با خاک مرطوب و رطوبت های محیطی می باشد زنگ نمی زند و طول عمر مناسبی دارد. پیچ متری استیل سایز های M8, M10 , M12 بیشترین مصرف را در بین سایز های مختلف آن دارد. جنرال استیل مرکز تخصصی تولید و پخش پیچ متری استیل در ایران می باشد.

طریقه دنده زنی پیچ متری استیل

دنده زنی پیچ متری استیل به دو صورت انجام میشود. برای دنده های درشت معمولی COARSE THREAD پیچ متری استیل را با غلتاندن بین دو فک دنده دار متحرک و تحت فشار دنده دارد می کنند. اما در مورد پیچ متری استیل دنده کبریتی با توجه به عمق بالای دنده ها و زوایای شارپ و تیز آنها نمیتوان آن را بدون براده برداری دنده نمود و از این رو با قرار دادن در دستگاه های مخصوص براده برداری این دنده ها به شکل کبریتی بر روی سطح پیچ متری استیل بوجود می آیند.