جنرال استیل
021-55412302 | 09122063004
صفحه اصلیدرباره ماتماس
پیچ و مهره جنرال استیل

پیچ آلن استیل در دو گرید A2 , A4 که از استنلس استیل گرید 304 و 316 تولید شده اند موجود می باشد. پیچ آلن استیل معمولا بصورت نیم دنده و 2 نوع گل سر استوانه ای و سر تخت تولید و عرضه میشود. پیچ آلن استیل تنسایلی برابر با 700 مگاپاسکال دارد. از پیچ آلن استیل در اتصالات ماشین آلات مختلف به سبب مقاومت در برابر رطوبت استفاده فراوانی می کنند. پیچ آلن استیل با سر استوانه ای طبق استاندارد DIN912 معمولا نیم دنده با دنده های درشت تولید میشود. بر روی گل پیچ آلن استیل معمولا یکی از دو عدد A2 , A4 بصورت کوچک در جهت دیگر برند تولید کننده حک میشود که بیانگر گرید تولیدی آن می باشد. بدنه خارجی گل پیچ آلن نیز گاهی بصورت خط خط زبر شده می باشد که به منظور افزایش قابلیت های اتصال و باز کردن سریع صورت پذیرد.

پیچ آلن استیل A2 , A4

مزایای پیچ آلن استیل A4

پیچ آلن استیل A4 از استنلس استیل گرید 316 تولید می شود که هر چند تنسایلی برابر با گرید A2 دارد اما دارای خواص مقاومتی بالاتری می باشد. پیچ آلن استیل A4 توسط آهنربا جذب نمی شود و در اصطلاح بازار به آن نگیر هم گفته میشود. آنچه سبب تغییر و تفاوت خواص پیچ آلن استیل A2 , A4 »یشود وجود درصد پایینی عنصر فلزی مولیبدنیوم می باشد که به سختی به 2% از کل مواد تشکیل دهنده پیچ آلن استیل A4 می رسد. این درصد کم از مولیبدنیوم خواص مقاومتی مناسبی در برابر اسیدهای کلریدی رقیق که در محیط های صنعتی وجود دارد به پیچ آلن استیل A4 می دهد که استفاده از آن را در محیط های کلریدی دریایی، ساحلی و صنعتی بسیار گسترده نموده است. لازم به ذکر است پیچ آلن استیل نیز مانند دیگر پیچ و مهره استیل دارای قیمت بالایی نسبت به موارد آهنی و فولادی می باشد که برگرفته از قیمت بالای فلز استنلس استیل می باشد.

مشخصات مکانیکی پیچ آلن استیل A2

پیچ آلن استیل A2 آز استنلس استیل گرید 304 تولید شده است که ترکیب شیمیایی18-8 یعنی 18% کروم و 8% نیکل دارد. مانند دیگر گرید های پیچ آلن استیل تنسایلی برابر با 700000 کیلوپاسکال و یا 700 مگاپاسکال دارد که حد متوسطی از سختی را بین گرید های مختلف پیچ آلن برای آن فراهم می کند. پیچ آلن استیل A2 توسط آهنربا تا اندازه ای جذب میشود. این نیروی جذب نه به اندازه پیچ آلن خشکه و فولادی بوده اما از پیچ آلن استیل A4 بسیار بیشتر است که نشان از دو قطبی بودن نسبی متریال بکار رفته در ساختار پیچ آلن استیل A2 دارد. پیچ آلن استیل A2 پر مصرف ترین گرید پیچ آلن استیل محسوب می شود که مقاومت حرارتی و رطوبتی مناسبی دارد و بدون آبکاری در صنایع بصورت دنده درشت و اغلب نیم دنده مورد استفاده قرار می گیرد.