جنرال استیل
021-55412302 | 09122063004
صفحه اصلیدرباره ماتماس
پیچ و مهره جنرال استیل

پیچ آلن خشکه با کلاس 8.8 که معمولا بصورت نیم دنده به شکل های سر استوانه ای استاندارد DIN912 و همچنین سر تخت (خزینه) تولید میشود. پیچ های آلن خشکه با کلاس 8.8 تنسایل متوسط 800 مگاپاسکال دارند و جزو اتصالات اصلی ماشین آلات صنعتی محسوب می شوند. نوع دنده پیچ آلن 8.8 معمولا دنده درشت می باشد که با گام های میلیمتری تولید می شود. سایز های مختلف پیچ آلن خشکه از 3 میلیمتر شروع شده و معمولا تا 36 میلیمتر ادامه پیدا می کند. پیچ آلن خشکه دارای مقاومت ذاتی اندکی در برابر زنگ زدگی حاصل از رطوبت و اسید ها می باشد و از این رو معمولا بصورت آبکاری شده گالوانیزه سرد، گرم و داکرومات طبق درخواست مشتریان عرضه میشود.

پیچ آلن خشکه 8.8

مشخصات مکانیکی پیچ آلن خشکه کلاس 8.8

پیچ آلن خشکه که در صنعت کاربرد بسیار گسترده ای دارد دارای حد پایینی از مقاومت در برابر عوامل خورنده فلزات در محیط زیست بوده و حد متوسطی از مقاومت کششی و تنسایل در بین گرید های مختلف پیچ آهنی و فولادی دارد. مقاومت پایین پیچ آلن خشکه کلاس 8.8 در برابر عوامل خورنده محیطی که در بین تمام گرید های فولادی نیز شایع است سبب میشود که یک لایه مقاوم پوشش سطحی که برای پیچ آلن 8.8 خشکه معمولا آبکاری زینک پلیت یا گالوانیزه گرم و یا داکرومات است اعمال گردد. این آبکاری سبب میشود که در مواجه پیچ آلن خشکه 8.8 با رطوبت از نفوذ رطوبت به لایه های درونی جلوگیری به عمل آمده و لایه های داخلی محفوظ بمانند. پیچ آلن خشکه کلاس 8.8 گاهی بصورت زاج کاری شده سیاه نیز در دسترس می باشد و دارای تنسایل متوسط 800000 کیلوپاسکال و یا 800 مگاپاسکال است. پیچ آلن خشکه دارای کد 8.8 بر روی گل پیچ و در وجه مخالف برند تولید کننده می باشد که معرف کلاس تولیدی آن می باشد.

نوع دنده پیچ آلن خشکه 8.8 و آبکاری سطحی

گرید خشکه 8.8 بطور کلی دارای مقاومت سطحی بالایی است بنابراین پیچ آلن خشکه 8.8 هم بصورت دنده درشت تولید میشود و هم بصورت دنده ریز FINE THREAD که در صورت تولید با دنده ریز دارای درجه لقی کمتری می باشد. از نظر نوع آبکاری با وجود بالا بودن مقاومت کششی پیچ و مهره خشکه 8.8 بصورت کلی اما مقاومت محیطی پایین آنها نیاز به استفاده از آبکاری سطحی در آنها را بوجود می آورد. آبکاری سطحی پیچ آلن خشکه 8.8 هم بصورت زاج کاری شده با ایجاد اکسید سطحی شیمیایی و هم با فلز روی (زینک) بصورت گالوانیزه سرد، گرم و داکرومات صورت می پذیرد. در حال حاضر مناسب ترین و مدرنترین نوع آبکاری پیچ آلن خشکه 8.8 آبکاری داکرومات آن ها می باشد.