جنرال استیل
021-55412302 | 09122063004
صفحه اصلیدرباره ماتماس
پیچ و مهره جنرال استیل

پیچ و مهره صنایع آب و فاضلاب

انواع متعددی از پیچ و مهره در صنایع آب و فاضلاب و برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. از پیچ و مهره شش گوش گرفته که در انواع پمپ ها و شیر آلات صنعتی مورد استفاده در این صنایع بصورت عمده مورد استفاده قرار می گیرند تا استاد بولت که برای اتصالات لوله و فلنج جهت انتقال آب از یک نقطه به نقطه دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. اغلب پیچ و مهره های مصرفی در صنایع آب و فاضلاب از جنس استیل A2 و یا استیل A4 می باشند که در تماس با آب و یا رطوبت های ناشی از آن طول عمر مناسبی داشته باشند و در مقابل اکسید شدن مقاومت کنند. صنایع آب و فاضلاب که شامل تاسیسات تصفیه آب، لوله ها و شیر آلات و تجهیزات کنترل جریان و فشار سیالات می باشد از عمده مصرف کنندگان پیچ و مهره های صنعتی می باشد.

پیچ و مهره صنایع فاضلاب

پیچ و مهره شش گوش صنایع آب و فاضلاب

استفاده از پیچ و مهره های شش گوش در گرید ها و استاندارد های مختلفی در صنایع آب و فاضلاب انجام می شود. در اتصالات شیر آلات صنعتی و ماشین آلات انتقال آب از جمله پمپ ها از پیچ و مهره های شش گوش خشکه کلاس 8.8 استفاده می شود که هم بصورت تمام دنده با استاندارد DIN933 و هم بصورت نیم دنده با استاندارد DIN931 مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ و مهره شش گوش مصرفی در صنایع آب و فاضلاب اغلب به سبب رطوبت و درصد بالای املاح در شرایط بکارگیری بصورت آبکاری شده گالوانیزه گرم و یا بصورت داکرومات مورد استفاده قرار می گیرد.

پیچ و مهره شش گوش در صنایع آب و فاضلاب حتی در خطوط انتقال آب و در اتصالات لوله ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند که همراه با مهره استاندارد DIN934 و اغلب همراه با واشر تخت و واشر فنری به سبب ارتعاشات خط لوله ناشی از جریان سیال مورد استفاده قرار می گیرند. سایز های مختلفی از پیچ و مهره شش گوش در صنایع آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند که اغلب در محدوده M8 الی M18 می باشند.

کاربری استاد بولت در صنایع آب و فاضلاب

یکی از پر مصرف ترین نوع پیچ صنعتی در صنایع آب و فاضلاب استاد بولت ها هستند. از استاد بولت که بصورت راد یا پیچ تمام دنده تولید می شوند در خطوط انتقال آب و در اتصالات لوله ها و فلنج ها مورد استفاده قرار می گیرند. گرید های مختلفی از استاد بولت بالاخص در گرید های فولادی B7 و گرید های استنلس استیل B8 در اتصالات صنایع آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.

استاد بولت های مصرفی در صنایع آب و فاضلاب دارای ابعاد اینچی بوده و طبق استاندارد ASTM A193 تولید می شوند. گرید های فولادی استاد بولت مورد استفاده در صنایع آب و فاضلاب طی عملیات دقیق حرارتی تولید شده و دارای تنسایل و مقاومت کششی و سایشی بالایی هستند. در اتصال استاد بولت ها از مهره هایی خاص با دنده های اینچی که طبق استاندارد ASTM A194 تولید شده اند استفاده می شود. در اتصالات لوله و فلنج در خطوط انتقال آب و فاضلاب کاربری استاد بولت ها نسبت به پیچ و مهره شش گوش با مزایای بیشتری روبرو بوده و بصورت گسترده تری انجام می گیرد.